Kõige ökonoomsem sõiduauto Eestis on Peugeot 208

lisas / Esmaspäev, 20 jaanuar 2014 / Teema Uudised

Maanteeameti „Kütusekulu teatmiku“ kohaselt on Eesti kõige ökonoomsem sõiduauto diiselmootoriga Peugeot 208.

Maanteeameti värske raporti järgi on Eesti kõige ökonoomsem sisepõlemismootoriga varustatud auto diiselmootoriga Peugeot 208 1.4 e-HDi, mille keskmine kütusekulu on vaid 3,4 l/100km kohta. Sellega on Peugeot 208 diiselmootoritega sõidukite seas kõige ökonoomsem. Võrreldes absoluutset kütusekulu saja kilomeetri kohta kulutab diiselmootoriga 208 vähem kütust ka kõigist bensiinimootoriga sõidukitest, edestades isegi hübriidajamiga Toyota Yarist.

Peugeot Baltic turundusjuht Kerli Maro tundis 208 edu üle heameelt ning tunnistas, et täieliku üllatusena lõvimärki kandva autode ökonoomsuse võidukäik ei tule. „Peugeot on alati palju rõhku pannud ökonoomsusele, mis aitab hoida kütusekulud madalad ning ühtlasi säästa keskkonda ja ülalpidamiskulusid.“

Lisaks 208-le pääsesid Eesti kümne ökonoomsema diiselmootoriga ning kümne ökonoomsema bensiinimootoriga sõiduauto hulka veel Peugeot 107 ja Peugeot 308 erinevates mootori- ning käigukastikombinatsioonides. Kokku troonivad Peugeot’ mudelid 20 parima hulgas kuuel korral.

Peugeot 208 on üks enimmüüdumaid väikeautosid Euroopas ning omas kategoorias valitud ka 2013. aastal Eesti Rahvaautoks.

„Kütusekulu teatmikuga“ saab tutvuda Maanteeameti kodulehel.

ÜLES