IONIQ KKK

lisas / Kolmapäev, 14 detsember 2016 / Teema IONIQ

ENAMLEVINUD KÜSIMUSED HÜBRIID- JA ELEKTRIAUTODE KOHTA

 

1) Kus saan laadida IONIQut?

Elektriautode laadijaid on paigaldatud üle Eesti ja need asuvad käidavate kohtade lähedal: ostukeskuste, bensiinijaamade, kohvikute, kaupluste juures. Suurematesse linnadesse on paigaldatud ka kiirlaadimispunktid. Laadimispunktid maailma eri paigus leiad siit.

Hübriidmudeli puhul ei pea sa laadimisele mõtlema. Auto laeb akut sõidu ajal, pidurdades ja tühikäigul.

 

2) Kas meie (külmas) kliimas saab üldse sõita hübriid- ja elektriautoga?

IONIQu aku on disainitud vastu pidama põhjamaises kliimas. Kui auto on jäänud suure külmaga mitmeks päevaks seisma, võib juhtuda, et aku vastupidavusaeg on lühem. Seega planeeri oma käike nii, et kui suure pakasega pole autot mitu päeva kasutatud, siis enne pikemat sõitu arvesta, et autoga võiks laadimispunktist läbi käia. Kuna auto ühtlasi ka soojeneb laadimise ajal, siis peale laadimist saad istuda sooja autosse ja alustada teekonda.

 

laura_charge

 

3) Kui pika teekonna saan sõita ühe laadimisega?

IONIQ Electricu liitium-ioonaku võimaldab sõita järjest kuni 280 km. IONIQ Plug-In sõidab 50 km oma akuga ja seejärel lülitub sisse bensiinimootor. IONIQ Hybridiga on võimalik sõita 1320 km. Tegelikku kilometraaži mõjutab sinu sõidustiil.

 

4) Mis juhtub, kui elektriaku saab tühjaks sõitmise ajal?

IONIQ Electricul on sisseehitatud hoiatussüsteem, mis näitab, kui kaugele saad veel sõita. IONIQ Plug-In lülitub ümber bensiinimootorile, kui elektriaku tühjaks saab. Samal ajal hakkab bensiinimootor elektriakut laadima. Kui IONIQ Hybridi elektriaku tühjeneb, jätkab auto liikumist bensiinimootori jõul, mis laeb akut sõidu ajal automaatselt.

 

electric2

 

5) Kui palju võtab laadimine aega?

Laadimisaeg sõltub sellest, kui palju elektrit on vaja juurde laadida. Kiirlaadijaga laed oma IONIQ Electricu orienteeruvalt 30 minutiga.

 

6) Kui turvaline on IONIQ?

Tänu istme alla paigutatud akuplokile asub IONIQu raskuskese erakordselt madalal. See parandab auto manööverdamisvõimet ja liikuvust. IONIQul on autonoomne hädapidurdus- ja pimenurga jälgimissüsteem, lisaks veel sõidurajal püsimise abisüsteem. Intelligentne kiirushoidik hoiab lisaks püsikiirusele automaatselt ka ohutut pikivahet sinu ja ees sõitva auto vahel.

Autos on 7 turvapatja: juhi ja kõrvalistuja ees, spetsiaalne turvapadi juhi põlvede kaitseks, külgturvapadjad esiistmete kõrval ja terve salongi pikkused turvakardinad lae servades, mis kaitsevad ka küljelt saadava löögi korral. Ohutuse seisukohalt kõige tähtsamate autokere struktuuride tugevdamiseks on kasutatud kuumstantsimist, kõrgtehnoloogilisi liimaineid jms.

 

7) Kuidas on sõita Hybridi, Electricu või Plug-In IONIQuga?

Eriti elektriautod, kuid samuti ka hübriidautod, on tuntud oma vaikse ja sujuva sõidu poolest. IONIQ Hybrid on hetkel ainus hübriidauto turul, mis on saadaval DCT-käigukastiga. See muudab auto ärksaks ja sportlikuks. IONIQ Electricu kõrge pöördemoment muudab sõidu sujuvaks ja erksaks.

 

electric_inside

 

8) Milline on IONIQu tehniline varustus?

IONIQu põhivarustus on muljetavaldav: autonoomne hädapidurdus- ja elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem, nõlvaltstardiabi, sõidureas püsimise ja tagant otsasõidu hoiatussüsteem. Lisaks veel elektriliselt reguleeritavad soojendusega peeglid, tagurduskaamera ja LED-päevatuled. Täpsemat varustust vaata siit: Hybrid, Electric.

 

9) Kus saan IONIQuga proovisõitu teha?

IONIQ Hybridiga on võimalik proovisõitu teha meie Auto Forte esinduses. IONIQ Electric tuleb müügile järgmise aasta alguses ja Plug-In 2017. a augustis.

 

10) Sooviksin IONIQut oma ettevõttele, kust saaksin rohkem infot?

Siit lehelt leiad kogu Hyundai mudelivaliku. Täida ära kontaktivorm ja võtame sinuga personaalse pakkumise tegemiseks ühendust.

 

Tule proovisõidule >

Mis on topeltsiduriga käigukast (DCT)? >

 

 

ÜLES